Чому небажано встановлювати у будинку і квартирі електричне автономне опалювання.
Міф 1: газове опалювання економніше за електричне.

Аргументація: при спалюванні 1 кубометра газу виділяється в 9 разів більше ккал енергії, чим можна витягнути з 1 кВт*год електроенергії, а вартість газу всього в 2 рази вище.

Реальність: дійсно при спалюванні кубометра газу виділяється більше енергії, ніж можна витягнути з 1кВт*год електроенергії. На цьому уся аргументація і закінчується. Проте це не єдиний чинник на підставі якого треба оцінювати економічність тієї або іншої системи. Необхідно оцінювати ККД усієї системи опалювання, а він залежить від багатьох чинників.
Ось деякі з них:
Витягання кілокалорій з дорогоцінного газу відбувається на пристрої що називається котлом, а обігрів приміщень здійснюється за допомогою радіаторів в які поступає вода, що несе ці вироблені кілокалорії, через систему труб. Критиками електричного опалювання не озвучуються тепловтрати на етапі транспортування виробленого тепла від газового котла до радіаторів опалювання.
ККД сучасних хороших котлів складає 90 %, тоді як ККД електроопалювального устаткування може складати 100%, оскільки усі втрати перетворяться в тепло і залишаються в приміщенні.
Втрати при транспортуванні тепла по трубах до радіаторів також перетворяться в тепло і залишаються в приміщенні (за винятком ділянок, де труба знаходиться усередині стіни). Але питання: чи усі прокладені труби віддають (втрачають) тепло саме там де це Вам необхідно? Якщо простіше: воно Вам, це тепло, там треба? Так що, частина втрат тепла від труб на стадії доставки гарячої води до радіаторів, ми можемо вважати саме втраченими.
Регулювання температури в квартирі здійснюється через термодатчик, контролюючий температуру води в системі, без урахування тепловтрат окремих ділянок в приміщеннях. У такій системі температура води, яка подається в радіатори, наприклад прихожою, спальні, дитячої однакова. Регулювати тепловіддачу радіаторів можна тільки шляхом кількості секцій з яких вони складаються, проте це величина постійна і її не зміниш залежно від температури і вологості повітря на вулиці. Що стосується, двох поверхових і більше, приватних будинків, то неможливо розрахувати скільки теплого повітря поступатиме на верхні поверхи з нижніх поверхів будинку, а відповідно неможливо визначити кількість секцій в радіаторах які необхідно там встановити. Питання скільки зайвих кубометрів газу спалює котел для подання тепла в приміщення, які його не вимагають в такій кількості?

Економічність системи опалювання залежить також від розподілу опалювальних елементів в приміщенні, а саме, чим більшу площу вони займають, тим ефективніше розподілятиметься що віддається ними тепло, а відповідно і економніше працюватиме система опалювання. Радіатори, а за допомогою їх більшість опалювальних систем на вуглеводневому паливі і працюють, розміщуються, як правило, під вікнами і біля зовнішніх стін, тобто дві-три точки опалювання на кімнату, з площею нагріву повітря не більше 1-1.5 кв. метра кожна. Подивимося як відбувається нагрів приміщення далі: холодне повітря поступає по підлозі до нагрітих до 70 градусів радіаторам нагрівається на їх поверхні площею в 1 кв.м і піднімається уздовж стіни до стелі, де неквапом циркулює до протилежної стіни від радіатора (з поправкою траєкторії руху від дії теплих потоків, що рухаються від інших двох радіаторів) і поступово охолоджуючись опускається до підлоги, де підхоплюється холодною течією повітря, спрямованою до радіаторів у вікон. Для того, щоб нам, людям (середній зріст 1.7 м), було тепле, необхідно створити у стелі шапку теплого повітря, яка змішуючись з холоднішими нижніми шарами повітря, опуститься до рівня нашого тіла і зігріє його. За умови, що стелі зазвичай у нас 2.5 -3 м, то виходить що традиційні радіаторні системи опалювання без потреби опалюють Вам половину об’єму Ваших приміщень, який знаходиться вище за рівень Вашої голови. Кількість цього газу враховуються критиками електричного опалювання? Ні.

Електричні системи опалювання якраз за рахунок відсутності у них вищезгаданих недоліків і не поступаються, а деякі істотно і перевершують традиційне газове опалювання в економічності.
1. Вироблення тепла відбувається безпосередньо за місцем його віддачі .
2. Можливість регулювати вироблення необхідної кількості тепла не лише в окремо взятій кімнаті, але і у рамках самої кімнати.
3. За рахунок компактної конструкції огрівальних електричних елементів ( на відміну від водяних радіаторів) можливий їх рівномірний розподіл по периметру приміщення без збитку для планування меблів в кімнаті, тим самим забезпечується оптимальний нагрів повітря на максимальній площі приміщенні. А деякі опалювальні системи ( кабельна, інфрачервона тепла підлога (водяна тепла пола і теплові насоси також мають цей плюс)) при практично нульових втратах об’єму приміщень для їх розміщення, мають 100 % ефективність віддачі тепла, не витрачаючи жодної кілокалорії на обігрів під стельової повітряної шапки.

Міф 2: електромагнітне поле від електричного опалювального устаткування шкідливо для здоров’я, цей міф в першу чергу торкається звичайно електричних теплих підлог.

Розпочнемо з того, що будь-які електроприлади мають електромагнітне поле.
Будь-який електроприлад побутового призначення, а електроопалювальні системи належать саме до цієї категорії устаткування, повинні відповідати певним вимогам систем стандартизації (Українським і Російським гостам, Європейським і так далі). Відносно інтенсивності електромагнітного поля також існують певні допустимі норми. Цим нормам відповідають комп’ютери, телевізори, DWD -центри, мікрохвильові печі і пральні машини, пилососи і кухонні комбайни. Хто-небудь з Вас перш ніж купити що-небудь з цього, замислився над тим, а яке електромагнітне поле вони мають. Ні. Само собою усі мають на увазі, що їх електромагнітне поле не перевищує допустимий санітарними нормами фон. Так чому супротивники електроопалювання вважають, що до виробників опалювального електроустаткування побутового призначення існують які те поблажки? Особлива каста?
Можна заперечити, що телевізори і уся решта електроустаткування будинку не працює цілодобово. Але і електричне опалювання (як і будь-яка інша сучасна опалювальна система) не працює постійно. Терморегулятори контролюють час роботи системи з метою підтримки встановленого Вами температурного режиму.

Міф 3: високі потужності опалювального електроустаткування викликатимуть перевантаження електричної мережі. Як доказ часті перевантаження в електромережі під’їздів особливо в зимовий період.

Звичайно потужності електропроводки у багатоповерхівках радянського періоду не відповідають сучасним побутовим потребам, але не настільки ж, що не можна підключити опалювальне устаткування потужністю в пару-трійку кіловат.
Перевантаження мережі повязане не стільки із слабкістю електромережі, скільки з неконтрольованим масовим включенням опалювальних електроприладів, які призначені для тимчасового локального обігріву (наприклад різні масляні радіатори, переносні радіатори різного типу і тому подібне), а не в якості основного опалювального устаткування.
Для контролю потужності навантаження на мережу необхідно використати так звані логічні реле. Вартість простих з них (на 2-3 точки включення) не перевищує 100-150 грн. Цього вистачає щоб в звичайній середньостатистичній 2-3 кімнатній квартирі, навантаження Вашої електричної системи опалювання на мережу не перевищувало всього 5-6 А. І це при піковому максимальному навантаженні виділеної на квартиру 20-25 А.
У більшості випадків навіть не доводиться міняти тех-умови, що власне теж не є проблемою, на відміну від дозволу на установку газового котла.
Питання: навіщо створювати собі і що оточує проблеми, пов’язані з перевантаженнями в загальній мережі (не кажучи вже про небезпеку пов’язану з цим), використовуючи в зимовий період для основного обігріву електричні обігрівачі не призначені для цього ( і при цьому платити чималі гроші за електроенергію), якщо можна один раз витратити 5000-7000 грн. і поставити собі за усіма правилами електричну систему опалювання, яка при необхідності легко впорається як і основне опалювання. При цьому додаткові витрати на електроенергію не перевищать чверті суми, яку ви платите центральній тепломережі за тепло, яке дуже багато хто з Вас не доотримують.

Міф 4:
в електромагнітному полі електричного опалювального устаткування пил намагнічується і зависає в повітрі, яким ми дихаємо.
Тут відповідь проста: усі електроприлади мають електромагнітне поле. Постежте за електроприладами у Вашій квартирі. Якщо ви побачите, що навколо одного з них висить хмара пилу, то так і напишіть в гілку обговорення : мої мікрохвильова піч або телевізор постійно оповиті хмарою пилу.

Висновок: встановлювати електричні системи опалювання в квартирах і будинках не можна, тому що виробники опалювального устаткування для газового опалювання будуть не хорошої про Вас думки.